Ako to celé začalo?

Už ako malá som trávila väčšinu času so zvieratkami všehodruhu. So psíkmi som v podstate vyrastala, na dvore sa nám prestriedalo veľa psíkov od krížencov až po Nemeckých ovčiakov. V roku 2004 sme sa so sestrou Monikou snažili presvedčiť maminu na psíka s preukazom pôvodu. Nakoniec sa nám to podarilo a domov sme si priviedli našu Labradorku Sendy (Fany Nisus). Po pár rokoch sa moja sestra rozhodla vytvoriť si chovateľskú stanicu s názvom Serene Sunset a tak sa naša "chovateľská éra" začala... Po odchovaní vrhu A sme si domov priniesli malú Papillonku Jessy (Hylda Erebia Manto). Potom sme si nechali šteniatko z vrhu B, Buffy Serene Sunset (LR) a o chvíľu pribudol aj náš Lucifer (Ares Karpatská svorka- Československý vlčiak). Nedá mi nespomenúť našu najstaršiu členku psej rodiny - Nellynku (kríženec) s ktorou som prežila celé svoje detstvo a veľa ma toho naučila, žiaľ nás v roku 2015 navždy opustila. Keď sestra Monika išla do Čiech na krytie s Jess, vrátila sa aj s malým prekvapením- ďalším Papillonom. Ním je náš Libi (Mr. Liberio Porubský květ). 

Nellynka (R.I.P)
Nellynka (R.I.P)
Lucifer
Lucifer
Libi&Jessy
Libi&Jessy

Potom čo som nastúpila na strednú školu so zameraním na kynológiu som sa rozhodla si zaobstarať nového psíka, psíka ktorý by bol konečne iba môj... A tak som si spomenula na samojeda, na jeho povestný úsmev a jeho krásu čo som pravidelne vídavala na výstavách. Začala som pátrať po vhodnom šteniatku. V CHS Xsara´s hope akurát plánovali šteniatka a tak som sa odhodlala napísať mailik Emily Múdrej... Po pozitívnej odpovedi som si začala šetriť na svoje vysnívané šteniatko a po roku čakania som sa konečne dočkala a domov som si priviedla moju Violetku (Celestial Calypso Xsara´s hope). S Violetkou som sa venovala rôznym aktivitám, cvičili sme rôzne triky, chodili reprezentovať školu na rôzne akcie a samozrejme aj výstavám. Plánovala som, že na nej budem raz chovať a tešila som sa na to. Potom však prišiel deň, kedy som s Viol išla na vyšetrenie očí a bola mi oznámená nepríjemná správa- Violka nemôže byť chovná, nakoľko trpí dedičným ochorením očí- Goniodysplasiou. Bola som z toho v šoku, rovnako aj Violkina chovateľka Emily. Život išiel ďalej a tak som si v roku 2014 priviezla nové šteniatko Rheiku (Daydream Delaware Xsara´s hope) za ktorú som nesmierne vďačná Emily ktorá mi ju darovala ako "náhradu" za Violetku. Rheika je od mala trošku lenivejšia ako Viol a najradšej by žila s nami vo vnútri. S Rhei (Rajčinkou) som sa začala venovať viac výstavám a zatiaľ celkom úspešne. Po všetkých zdravotných vyšetreniach som bola nesmierne šťastná nakoľko Rajčinka bola zdravá a tak sa nám podarilo uchovniť ju. 
V roku 2018 sme odchovali naše prvé šteniatka :)

Mojim cieľom v chove je dbať o šťastie, zdravie a komfort mojich psíkov a taktiež mojich odchovaných šteniatok. Dúfam že sa mi to bude dariť... Moje psíky sú vychovávané s láskou :)

Na záver by som sa chcela poďakovať mojej milovanej sestre Monike, ktorá ma od mala vychovávala a naučila ma mnoho cenných vecí nielen ohľadom psíkov či iných zvieratiek, mojim rodičom za trpezlivosť s nemalými škodami na záhrade a za nemalú finančnú podporu, veľké ĎAKUJEM patrí aj úžasnej chovateľke Emily bez ktorej by som nemala moje 2 fufne a samozrejme mojim psíčatám za to že sú taký úžasný :)


Niečo o mne, mojich psíkoch a o tom ako to celé vlastne začalo...

Ahoj, volám sa Paulína a mám 24 rokov. Narodila som sa v Galante kde žijeme doteraz. Vyštudovala som strednú odbornú školu v Ivanke pri Dunaji (agropodnikanie-kynológia) a momentálne som čerstvou absolventkou Mendelovej univerzity v Brne (odbor zootechnika). Už od svojho narodenia som obklopená zvieratkami, keďže moja staršia sestra Monika bola a aj je veľký zvierací maniak. Doma sme preto vždy mali niekoľko druhov zvierat - od psíkov, mačiek, hadov, myší, potkanov, fretiek až po kozy či sliepky. Monika ma toho naučila neskutočne veľa, za čo som jej nesmierne vďačná a už si svoj život bez zvierat ani neviem predstaviť. Do roku 2004 sme mali doma vždy psíkov bez preukazu o pôvode (PP). Až kým sme s Monikou nepresvedčili maminu na čistokrvného psíka s PP - Sendynku (*2004-†2018) . Sendy bola labradorský retriever a Monika si založila CHS "Serene Sunset". V roku 2007 sme si z Čiech doviezli našu Jessynku (Hylda Erebia Manto- papillon, *2007) a o rok neskôr sme si z vrhu "B" nechali Buffynku (Buffy Serene Sunset - Labradorský retriever, *2008). V tomto roku sme kúpili nášmu tatimu do firmy nášho Lucifera (Ares Karpatská svorka - Československý vlčiak, *2008-†2020). V roku 2010 sme si doviezli nakoniec aj nášho Libka (Mr. Liberio Porubský květ - Papillon, *2010). To je taká stručná história "našich spoločných" psíkov. Monika sa o pár rokov odsťahovala aj s labradorkami do Prahy kde žije dodnes. a my s maminou si dnes bačujeme iba s Libkom, Jesskou, mojimi dievčatami o ktorých píšem kúsok nižšie a okrem psíkov máme doma ešte sliepočky, ovečky a ježka :)...